İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Magazin Haberleri

Magazin Haberleri
 • Bahçeli: Doğu Akdeniz asla peşkeş çekilmeyecektir
  Bahçeli: Doğu Akdeniz asla peşkeş çekilmeyecektir
 • Japonya, F-35’in düşüş nedenini açıkladı
  Japonya, F-35’in düşüş nedenini açıkladı
 • Çipras’tan erken seçim talebi
  Çipras’tan erken seçim talebi
 • Kazakistan seçiminin kesin sonuçları açıklandı
  Kazakistan seçiminin kesin sonuçları açıklandı
 • Geleceğin tasarımcıları “Sürdürülebilirlik” dedi
  Geleceğin tasarımcıları “Sürdürülebilirlik” dedi
 • Mali’de köye saldırı: 95 ölü
  Mali’de köye saldırı: 95 ölü
 • Rosatom Suudi Arabistan’a açılıyor
  Rosatom Suudi Arabistan’a açılıyor
 • SSB Başkanı Demir: ABD, Türkiye’ye cevap vermedi
  SSB Başkanı Demir: ABD, Türkiye’ye cevap ver
 • Binali Yıldırım: Ümit ederim faydalı ve verimli bir yayın olur
  Binali Yıldırım: Ümit ederim faydalı ve verimli bi
 • Borsa günü yüzde 0,31 yükselişle tamamladı
  Borsa günü yüzde 0,31 yükselişle tamamladı
Geleceğin tasarımcıları “Sürdürülebilirlik” dedi
Geleceğin tasarımcıları “Sürdürülebilirlik” dedi

Bu yılki teması ‘Sürdürülebilirlik’ olan 9. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nın ön eleme süreci tamamlandı. Ön elemeyi geçen 10 finalist, Finlandiya Aalto Üniversitesi Tekstil ve Tasarım Profesörü Maarit Salolainen mentorlüğünde...
10 Haziran 2019 21:04
Font1 Font2 Font3 Font4

ss
Magazin Haberleri

BURSA (DÜNYA) – Beş gün boyunca atölye çalışmalarında önemli eğitimler alan finalistler, ayrıca projelerini geliştirerek ürünlerinin prototiplerini de hazırlama imkânına kavuştu. Jüri değerlendirmesi sonucunda üç isim finale kaldı. Yarışmanın birincisi, ikincisi ve üçüncüsü Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonunda gerçekleştirilecek olan Türkiye Tasarım Haftası’nda açıklanacak ve dereceye girenlere ödülleri verilecek.

Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nda birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin 500 TL ve üçüncüye de 5 bin TL para ödülünün yanı sıra, staj ödülü, online İngilizce eğitimi ödülü ve tasarım tescil ödüllerinin verilecek

Uludağ Tekstil ihracatçıları Birliği (UTİB), tasarıma ve genç tasarımcılara verdiği desteği aralıksız sürdürüyor. Düzenlediği tasarım yarışmaları ile birçok genci sektöre kazandıran UTİB’in ev mekân tekstilinde genç yetenekleri sektöre kazandırarak Türkiye’nin rekabet gücünü artırmak hedefiyle bu yıl 9. sunu düzenlediği Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nın ön eleme süreci tamamlandı. Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda ön elemeyi geçerek atölye çalışmalarına katılma şansını yakalayan 10 finalist, 5 gün boyunca kariyerlerini etkileyecek önemli deneyimler kazandılar.

Ana teması ‘Sürdürülebilirlik’ olan ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğünde T.C. Ticaret Bakanlığı desteği ile düzenlenen 9. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’na katılımın yüksek olması dikkat çekti. Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım, Mimarlık ve Mühendislik fakültelerinin tekstil, moda, moda ve tekstil tasarımı, tekstil mühendisliği, grafik tasarım, endüstri ürünleri tasarımı, görsel iletişim tasarımı, iç mimarlık ve mimarlık bölümleri 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile yüksek lisans öğrencilerinin katıldığı yarışmada; Bengi Meydan, Burhan Çakıroğlu, Can Berkay Turhan, Esra Atila, Gizem Mendi, Gizem Nur Bağ, Hatice Gül Aksoy, Zeynep Özdem, Zeynep Pasinli ve Zeynep Polat ön elemeyi geçerek atölye çalışmalarına katıldılar.

Finlandiya Aalto Üniversitesi Tekstil ve Tasarım Profesörü, Yaratıcı Direktör Maarit Salolainen mentorlüğünde gerçekleşen tasarım atölyesine katılma fırsatı yakalayan 10 finalist, 5 gün boyunca süren atölye çalışmalarında hem yarışmanın bu yılki teması olan sürdürülebilirliğin tekstil tasarımı ile ilişkisi ve uygulanabilirliği, pafta ve koleksiyon geliştirme ile tasarımın ürüne dönüşme aşamaları konularında da eğitimler aldılar hem de projelerini geliştirerek ürünlerinin prototiplerini hazırlama fırsatına kavuştular. Ayrıca atölye çalışmaları kapsamında Bursa’daki Polyteks, Dina Vanelli, Güleser Tekstil ve İpeker Tekstil firmalarına ait fabrikaları ziyaret etme imkânı bulan finalistler, bir yandan endüstri ve üretim süreçlerini tanırken, bir yanda da firma tasarımcıları ile fikir alışverişinde bulundular.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Samsun Sohbet google spam Bekleniyorsunuz

google spam Bekleniyorsunuz

google spam Bekleniyorsunuz